Načítám…

Kdo byl nejlepší v letní sezóně?

Kdo byl nejlepší v letní sezóně?
4. Srpen 2020
Druhá sezóna Gaming ligy je minulostí. Ve 4 kolech se odehrálo celkem 534 zápasů. Kdo byl mezi hráči nejlepší? Představujeme nejlepší 3 hráče z každé ligy.
Představujeme nejlepší hráče druhé sezóny Gaming ligy v jednotlivých ligách.

FIFA 20 - PS

 • Počet hráčů v sezóně: 43
 • Počet odehraných zápasů: 272
 • Procento odehraných zápasů:  79 % z 345 vypsaných

Liga ve FIFĚ na PSku byla největší ligou v letní sezóně Gaming ligy.

Vítěz první sezóny Matěj Beznoska tentokrát neměl takovou formu, i přesto, že v exhibičním zápase dokázal v jednom ze zápasů porazit Lakyho, nejlepšího hráče FIFY v Česku. Stačilo to až na páté místo v sezóně. Mezi nejlepší tři se nedostal těsně ani Jakub Kéry, který si o jedno místo polepšil oproti předchozí sezóně.

Ze čtvrté příčky z jarní sezóny si na třetí polepšil Leoš Weber, jediný Čech v top 3 této ligy. V 17 letech je navíc nejmladším hráčem z top 3 hráčů ze všech lig v rámci Gaming ligy. Leoš začal hrát FIFU od ročníku 15, ale víc až o rok později. Pochází z Plzně a je také fanouškem plzeňské Viktorie. Ve hře nejčastěji hraje za Francii, Manchester City nebo FC Barcelona. Mimo FIFY si občas zahraje i střílečky Call of Duty nebo Star Wars Battlefront. Aktivně se věnuje florbalu. Chtěli by hrát ale i fotbal. Snad mu to půjde alespoň tak jako v tom virtuálním světě :)

Druhé místo z předchozí sezóny obhájil Michal Žubor, rodák z Bánské Bystřice. V lize hrává hlavně za PSG, Real nebo Francii. V reálném fotbal fandí Chelsea, ale ta mu ve hře moc nevyhovuje.  A z dalších her hraje občas s kamarády Apex nebo Warzone. Z reálných sportů se věnuje zápasu zvanému grappling.

Vítězem letní sezóny se stal Adrián Dej, nováček od letní sezóny. Za celou sezónu ztratil jen 3 hry a prohrál jediný zápas, ve 3. kole s nakonec třetím Leošem Weberem v poměru 2:1.

HráčBodyVýhryProhry
1. Adrián Dej428 b.151
2. Michal Žubor414 b.88
3. Leoš Weber407 b.97

FIFA 20 - Xbox

 • Počet hráčů v sezóně: 17
 • Počet odehraných zápasů: 98
 • Procento odehraných zápasů:  75 % z 130 vypsaných

S bilancí 18 výher a 0 proher zvítězil zaslouženě v letní sezóně ve FIFA 20 na Xboxu Miroslav Slugeň. Za celou sezónu prohrál jen 3 hry. Parádní bilance hráče, který sice hrál první ročník FIFY v roce 2002, ale více začal hrát až po koupi Xboxu One v roce 2015. Protože je hodně soutěživý, tak od přihlášení do Gaming ligy hraje téměř každý den a je to jeho výsledcích vidět. Ve FIFĚ hraje za Francii, protože mu sedí hráči v týmu, ale jinak je fanouškem Cristiana Ronalda a Brazílie, na které se mu líbí nadšení Brazilců pro fotbal. Mimo FIFY občas sáhne i po NHL. A závodně hrál fotbal v žácích za Moravský Krumlov, kde také bydlí. Teď už hraje jen s kamarády a rád si zahraje také squash nebo si jde zaběhat.

Stříbrné umístění z předchozí sezóny obhájil Patrik Mikulík, další Moravák. Patrik bydlí v Těmicích na Moravě, kde také hraje fotbal v nižších soutěžích. Mimo fotbalu se věnuje také tenisu. Virtuálně si rád mimo FIFY zahraje i další sportovní hry jako Rugby, NHL nebo UFC. Patrik raději hraje v režimu Ultimate. Jinak je jeho srdovkou Real Madrid, ale občas si zahraje i za Liverpool, Manchester City, PSG nebo Juventus.

Mezi nejlepší trojici se dostal ještě Jakub Kliský, který pochází z města Šurany, kousek od Nitry. FIFĚ se věnuje od roku 2015 a od té doby hraje pravidelně. Ročník 20 si ale koupil až 2 týdny před začátkem první sezóny Gaming ligy, a tak mu chvilku trvalo než si zvykl. Teď už se do toho dostal. Nejraději hraje za Liverpool, protože mu vyhovuje jejich styl ve hře, ale paradoxně je jinak fanouškem Manchesteru. Mimo FIFY si zahraje také NHL, Call of Duty nebo Red Death Redemption 2. Má rád i reálný sport a mimo fotbálku s kamarády se věnuje nejvíce florbalu. 

HráčBodyVýhryProhry
1. Miroslav Slugeň233 b.180
2. Patrik Mikulík191 b.116
3. Jakub Kliský162 b.89

FIFA 20 - PC

 • Počet hráčů v sezóně: 12
 • Počet odehraných zápasů: 73
 • Procento odehraných zápasů:  70 % z 105 vypsaných

V této jediné lize se povedlo obhájit umístění všem 3 hráčům.

Nejlepším hráčem na PC ve FIFA 20 byl stejně jako v předchozí sezóně Filip Farkaš. Filip začal hrát FIFU od ročníku 19, kde začal hrát v režimu Ultimate a teď hraje pravidelně víkendovou ligu. V lize hraje nejčastěji za Francii a také Liverpool, ze což se trochu jako fanoušek Manchesteru United stydí, ale ve hře mu prostě sedí víc. Fotbal hrával v dorostu za FC Košice a poté se přesunul do MŠK Tesla Stropkov, kde hrál 3. ligu. Teď už ale hraje jen rekreačně. Jinak si občas zahraje s kamarády Counter Strike, a když si chce odpočinout, tak také Heartstone.

Své umístění z jara obhájil také Adam Babic. Byl také jediným přemožitelem Filipa v zápase. FIFU online hraje od ročníku 15 a mimo FIFY si rád zahraje stejně jako Filip Hearthstone a CS GO. V lize hraje většinou za svůj oblíbený Real Madrid a jen občas ho vymění za Liverpool. Fotbal hrál i reálně, ale teď je po operaci, tak teď je to spíš jen na stolní tenis. Jinak pochází z malé obce Jalšovík ze středního Slovenska a aktuálně žije v Bratislavě.

Třetí místo vybojoval Evžen Horák, který jediný na PC hájí mezi nejlepší trojicí české barvy. Evžen hraje FIFU už 14 let, ale aktivněji 3 roky a už od mala hraje také fotbal. Aktuálně za SK Spartak Hulín. V nejnižší soutěži nastupuje na postupu stopera a rád by si někdy zahrál alespoň krajský přebor. Jeho oblíbený tým je Machester City, ale v lize hraje hlavně za FC Barcelonu. Mimo FIFY si rád zahraje Assassin's Creed, World of Warcraft a sem tam střílečky a závodní hry.

HráčBodyVýhryProhry
1. Filip Farkaš190 b.152
2. Adam Babic161 b.106
3. Evžen Horák150 b.126

NHL 20 - PS

 • Počet hráčů v sezóně: 9
 • Počet odehraných zápasů: 45
 • Procento odehraných zápasů: 94 % z 48 vypsaných
Hráči NHL na PS byli nejspolehlivější v domlouvání zápasů. Odehráli 94 % předepsaných zápasů.

Jediným hráčem, který zůstal mezi nejlepší trojicí byl Štefan Ďurkovič. Hráč, který pochází z Topoľčian, hrál NHL už 96, ale více hraje od ročníku 09. V lize hraje hlavně za Tampu nebo Arizonu, ale raději má hru v Ultimate režimu. Štefan hrál hokej i profesionálně a byl dokonce v mládežnických výběrech Slovenska. Teď už hraje ale jen rekreačně a připojí k tomu občas tenis nebo Spartan race. V této sezóně za celou dobu neprohrál ani jeden zápas a ztratil jen 2 hry.

Ze 6. místa na 2. si polepšil Tibi Friedl, pocházející z Karviné. Tibi hrál aktivně NHL až tento rok, dříve spíš jen nárazově u kamarádů. Dříve hrával hlavně PES a fotbal hraje i aktivně v podobě malého fotbalu. V lize ho nejčastěji uvidíte, že hraje za Boston, ale jinak nemá vyloženě oblíbený hokejový tým.

A posun o 4 místa zaznamenal stejně jako Tibi i třetí v letní sezóně Radim Lapiš.

HráčBodyVýhryProhry
1. Štefan Ďurkoviče206 b.120
2. Tibi Friedl152 b.93
3. Radim Lapiš138 b.66

NHL 20 - Xbox

 • Počet hráčů v sezóně: 7
 • Počet odehraných zápasů: 29
 • Procento odehraných zápasů:  58 % z 50 vypsaných

Letní sezónu v NHL 20 na Xboxu jasně opanoval Janči Minčák, nováček v lize. Za celou sezónu jen 1 prohrál. A bylo to s Honzou Šípkem, který skončil druhý a stačily mu na to jen 3 kola. Honza se tak stal první obojživelníkem, který se dokázal v některé ze sezón dostat do top 3 ve FIFĚ a NHL. Honza je z Plzně a mimo NHL, FIFY si rád zahraje také NBA 2K.

Na třetím místě skončil vítěz jarní sezóny Petr Böhm. Petr si občas zahraje také F1 2019. Hokej hraje i na živo a má rád také badminton. Jeho oblíbenými hokejovými týmy jsou Kometa Brno, Vienna Capitals, Medvescak Zagreb. Gaming ligu hraje nejčastěji za Washington Capitals.

HráčBodyVýhryProhry
1. Janči Minčák143 b.170
2. Jan Šípek98 b.103
3. Petr Böhm80 b.107

NBA 2K20 - PS

 • Počet hráčů v sezóně: 7
 • Počet odehraných zápasů: 17
 • Procento odehraných zápasů:  52 % z 33 vypsaných

V premiérové sezóně NBA 2K hrálo celkem 7 hráčů. Nejlépe si vedl Róbert Duľa, který hraje NBA 2K od ročníku 13. Nejdříve na PC a od ročníku 17 už na PS. Více hrával při škole. Teď jako pracující už hraje méně a i proto se přihlásil do ligy, protože si chtěl na hraní najít pár hodin týdně. Z dalších her ho baví The Last of Us, GTA, COD, Mafie, Spiderman nebo The Order. Basket hrával na živo asi 9 let závodně a dostal se dokonce do slovenské mládežnické reprezentace. Chytil ho i street basket, ale po zdravotních problémech už tolik nehraje. Nejvíce fandí  Philadelphii 76ers, ale rád si zahraje především za Milwaukee Bucks a LA Clippers. Robo pochází původně ze Spišskej Novej Vsi, ale teď žije v Trnavě.

Na druhém místě se umístil Kamil Šimeček a třetím byl Tomáš Sýkora.

HráčBodyVýhryProhry
1. Róbert Duľa117 b.113
2. Kamil Šimeček103 b.75
3. Tomáš Sýkora87 b.76
Ať se daří v poslední sezóně ročníku 2020 a přeji spoustu napínavých zápasů!

vl-petr.jpg
Petr Lundák - stvořitel Gaming ligy

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na Gaming lize?Zaregistruj se!

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím